Z jakich środków czystości korzystają firmy sprzątające?

Wynajmowanie firm sprzątających przez przedsiębiorców z różnych branż cieszy się coraz większą popularnością. Właściciele przedsiębiorstw doceniają ich profesjonalizm i bogatą ofertę. Dzięki nim mogą zajmować się swoją działalnością, nie martwiąc się o higienę i estetykę miejsc pracy. Co wyróżnia działalność firm sprzątających? Jakich maszyn i środków używają one w swojej pracy?

Firmy sprzątające zajmują się często sprzątaniem wielkich powierzchni. Czyszczenie kilkupiętrowych biur, hal i magazynów jest niemal niemożliwe przy zastosowaniu zwykłych, domowych metod mycia. Zajmowałoby to zbyt wiele czasu, utrudniałoby funkcjonowanie siedzib firm. Czyszczenie wielkich powierzchni musi być prowadzone szybko i jednocześnie dokładnie, dlatego wymaga zastosowania urządzeń przemysłowych i specjalnych środków czystości, których w tym przypadku zużywa się znacznie więcej niż w trakcie domowych porządków. Preparaty muszą być przystosowane do wykorzystywanych urządzeń i bardzo wydajne. Dlatego często firmy sprzątające nabywają koncentraty w dużych opakowaniach.

Jakie preparaty są niezbędne w działalności firm sprzątających?

Podstawowymi środkami niezbędnymi do sprzątania dużych powierzchni są preparaty do mycia podłóg, szyb, dywanów i tapicerki, preparaty do higieny sanitariatów oraz odświeżacze powietrza. Do czyszczenia mocno zabrudzonych podłóg w halach oraz magazynach potrzebne są silne środki czyszcząco-odtłuszczające, a do podłóg drewnianych i laminowanych używa się preparatów pielęgnacyjnych specjalnie do tego przeznaczonych.

Dywany i tapicerki można czyścić dwiema metodami: ekstrakcyjną, za pomocą odkurzacza piorącego lub mechaniczną za pomocą odkurzacza piorąco-ssącego. Do każdej metody używa się innego rodzaju preparatów. Do sanitariatów stosuje się środki czyszcząco-dezynfekujące, a także usuwające rdzę i kamień. Firmy sprzątające dysponują całą gamą produktów do odświeżania powietrza. Często wychodząc naprzeciw upodobaniom klientów, umożliwiają stosowanie ich ulubionych zapachów.

Czytaj dalej: Dlaczego warto dbać o konserwację podłóg?