Blog

dywan

Jak prać dywan z długim włosiem?

Dywany z długim włosiem, chociaż zachwycające swoim aksamitnym wyglądem i miękkością, stanowią spore wyzwanie w codziennej konserwacji oraz podczas prania.

kobieta sprzątająca biuro

Jak często sprząta się biura?

Biuro to miejsce, które jest wizytówką firmy i świadczy o jej profesjonalizmie. Nie każda przestrzeń musi być nowoczesna, czy urządzona zgodnie z najnowszymi trendami. Kluczowe znaczenie ma jednak uporządkowanie. Jak często należy sprzątać biuro? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

mech na nagrobku

Jak pozbyć się mchu z nagrobka?

Nagrobki to ważne miejsca, które upamiętniają naszych bliskich. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać je w dobrym stanie. Jednym z największych problemów, z jakim borykają się osoby odpowiedzialne za pielęgnację nagrobków, jest mech. Nie tylko wygląda on nieestetycznie, ale może także uszkodzić sam pomnik. W tym wpisie przedstawimy proste sposoby na usunięcie mchu z nagrobka oraz wskazówki, jak dbać o grób, aby uniknąć rozwoju mchu.

kobieta sprzątająca po remoncie mieszkania

Sprzątanie po remoncie krok po kroku

Sprzątanie po remoncie nie należy do najprzyjemniejszych prac. W mieszkaniu unosi się pył i wszędzie znaleźć można resztki po farbach i różnych materiałach budowlanych, które bardzo ciężko jest usunąć. Zadanie jest prostsze, jeśli ekipa remontowa zadbała o właściwe zabezpieczenie okien i posadzek. Jeśli nie, to warto wynająć naszą firmą sprzątającą. Oferujemy sprzątanie domów po remoncie w Kielcach i okolicy. Dysponujemy odpowiednimi narzędziami i stosujemy profesjonalną chemię, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu.

mycie blatu preparatem w sprayu

Komu się przyda pomoc domowa?

Do niedawna na pomoc domową mogli sobie pozwolić wyłącznie najzamożniejsi. Nie wynika to wcale z faktu, że sprzątanie domu było szczególnie drogie. Silne było natomiast przekonanie o tym, że każda zaradna pani domu powinna nie tylko samodzielnie zajmować się dziećmi i chodzić do pracy, ale również gotować, prać i oczywiście sprzątać. Dziś już na szczęście kobiety wiedzą, że ich wartość nie jest związana z olśniewająco czystymi oknami i wyszorowaną podłogą i coraz częściej korzystają z usług firmy sprzątającej.

sprzątaczka z wiaderkiem i środki czystości

Z jakich środków czystości korzystają firmy sprzątające?

Wynajmowanie firm sprzątających przez przedsiębiorców z różnych branż cieszy się coraz większą popularnością. Właściciele przedsiębiorstw doceniają ich profesjonalizm i bogatą ofertę. Dzięki nim mogą zajmować się swoją działalnością, nie martwiąc się o higienę i estetykę miejsc pracy. Co wyróżnia działalność firm sprzątających? Jakich maszyn i środków używają one w swojej pracy?

konserwacja podłogi

Dlaczego warto dbać o konserwację podłóg?

Czyszczenie podłogi wymaga szczególnej uwagi, ponieważ jest ona mocniej eksploatowana niż inne domowe powierzchnie. Utrwalony brud to nie tylko pożywka dla drobnoustrojów, ale zagrożenie zniszczenia powierzchni podłogi, szczególnie jeśli dostanie się na nią piasek lub żwir. Podobnie może działać czyszczenie jej nieodpowiednimi środkami. Aby właściwie zadbać o podłogę, należy przeprowadzać jej konserwację. Na czym ona polega?

czyszczenie dywanu specjalistyczną maszyną

Korzyści z prania dywanów przez specjalistów

Każdy właściciel dywanów wie, że nie jest łatwo dokładnie wyczyścić dywan, szczególnie jeśli jest to dywan z długim włosem. Trzepanie i odkurzanie nie zawsze przynosi pożądane efekty.  Niektóre plamy trudne są do usunięcia domowymi metodami. Powierzenie czyszczenia dywanów specjalistom jest najlepszym pomysłem z kilku względów.

mycie kostki

ABC mycia i impregnacji kostki brukowej

Kostka brukowa wymaga regularnego czyszczenie i konserwacji. W przeciwnym wypadku pokryje się nieestetycznym nalotem, tłustymi plamami, a pomiędzy poszczególnymi elementami mogą wyrosnąć spore ilości chwastów. Sprawdź, jak o nią dbać, by jak najdłużej wyglądała jak nowa. 

pranie tapicerki

Co warto wiedzieć nim zabierzesz się za pranie tapicerki?

Pranie tapicerki meblowej i samochodowej wymaga użycia profesjonalnych środków do czyszczenia. Ważne jest nie tylko, by wszystkie plamy dobrze doczyścić, lecz także, by przy tym nie uszkodzić materiałów. Dowiedz się więcej, jak poradzić sobie z zabrudzoną tapicerką – jak przywrócić świetność swoim meblom i nadać elegancki wygląd samochodowi.