Sprzątanie po remoncie krok po kroku

Sprzątanie po remoncie nie należy do najprzyjemniejszych prac. W mieszkaniu unosi się pył i wszędzie znaleźć można resztki po farbach i różnych materiałach budowlanych, które bardzo ciężko jest usunąć. Zadanie jest prostsze, jeśli ekipa remontowa zadbała o właściwe zabezpieczenie okien i posadzek. Jeśli nie, to warto wynająć naszą firmą sprzątającą. Oferujemy sprzątanie domów po remoncie w Kielcach i okolicy. Dysponujemy odpowiednimi narzędziami i stosujemy profesjonalną chemię, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu.

6 kroków do czystego mieszkania

Nigdy nie wiemy, co zastaniemy w mieszkaniu, które mamy posprzątać, dlatego stosujemy zasadę 6 kroków:

  • Zbieramy śmieci i wynosimy kartony oraz opakowania po materiałach budowlanych;
  • Usuwamy pył ze ścian i mebli;
  • Pozbywamy się uporczywych zabrudzeń z różnych powierzchni;
  • Odkurzamy podłogi;
  • Myjemy okna i drzwi;
  • Mopujemy podłogi.

Największą powierzchnię nośną do osadzania się pyłu w czasie remontu stanowią ściany, które trzeba bardzo dokładnie odpylić. Kurz osadza się także w szczelinach w podłodze, które warto dodatkowo przetrzeć wilgotną ściereczką. Podczas sprzątania mieszkań po remoncie najbardziej czasochłonne jest mycie okien, zwłaszcza jeśli nie zostały odpowiednio zabezpieczone.

Przeczytaj również: Komu przyda się pomoc domowa?

O czym warto pamiętać?

Sprzątanie zawsze warto rozpocząć od poziomów najwyższych i kierować się w dół, a na samym końcu należy umyć podłogi. Najlepiej stosować zasadę „najpierw sucho – potem mokro”, a więc najpierw zamiatamy i odkurzamy, a potem mopujemy i myjemy. Do sprzątania nieodzowny jest odkurzacz przemysłowy, detergenty dostosowane do mycia różnych powierzchni i usuwania trudnych zabrudzeń, a także rękawice ochronne, worki na śmieci oraz ściereczki.