Korzyści z prania dywanów przez specjalistów

Każdy właściciel dywanów wie, że nie jest łatwo dokładnie wyczyścić dywan, szczególnie jeśli jest to dywan z długim włosem. Trzepanie i odkurzanie nie zawsze przynosi pożądane efekty.  Niektóre plamy trudne są do usunięcia domowymi metodami. Powierzenie czyszczenia dywanów specjalistom jest najlepszym pomysłem z kilku względów.

Przede wszystkim czyszczenie dywanów przez profesjonalistów jest najbardziej skuteczną metodą usuwania trudnych plam. Specjalistyczne firmy sprzątające dysponują odpowiednimi preparatami i narzędziami, potrafią dobrać środki do rodzaju zanieczyszczeń w taki sposób, by całkowicie się ich pozbyć, nie niszcząc jednocześnie materiału.

Nieczyszczony dywan może być źródłem chorób

Należy pamiętać, że w dywanach, nawet tych, które wyglądają na czyste, żyją setki drobnoustrojów takich jak bakterie, grzyby i roztocza. Mogą być one przyczyną nie tylko groźnych infekcji, ale także reakcji alergicznych. Z tego względu dywany powinny być czyszczone regularnie środkami, które unieszkodliwią chorobotwórcze mikroorganizmy. Niektóre dywany mogą też z biegiem czasu nabierać niezbyt przyjemnego zapachu. Odpowiednie płyny i spraye, których używają firmy oferujące usługi sprzątania, mogą go zneutralizować, trzeba jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu przynajmniej 2 razy w roku.

Co zrobić, by dywan wyglądał jak nowy?

Nawet czyszczony regularnie w domu dywan z biegiem czasu zaczyna gorzej wyglądać – staje się płaski, wyblakły i matowy. Szczególnie dotyczy to dywanów z długim włosem, jeśli nie są odpowiednio czyszczone. Włosy zlepiają się i przylegają do powierzchni, co wygląda bardzo nieestetycznie. Również na ten problem mają sposób firmy sprzątające. Dysponują one specjalnymi środkami umożliwiającymi nadanie blasku i nastroszenie włosa. Posiadają one też preparaty, które mogą odświeżyć, a nawet zintensyfikować kolor. Wyczyszczony dywan można poddać impregnacji, dzięki której będzie zabezpieczony przed wnikaniem brudu głęboko, więc łatwiej będzie można utrzymać go w czystości.

Czytaj także: ABC mycia i impregnacji kostki brukowej