Rodzaje usług świadczonych przez firmę sprzątającą

Firmy sprzątające stają się coraz bardziej popularne zarówno wśród dużych firm i instytucji, jak i osób prywatnych. Dostępność do wyspecjalizowanych środków czystości oraz maszyn, ciągłe szkolenia pracowników sprawiają, że firmy sprzątające stają się profesjonalnymi przedsiębiorstwami spełniającymi międzynarodowe standardy. Wykwalifikowany zespół jest w stanie podejmować coraz trudniejsze zadania, a zakres działań firmy poszerza się ciągle. Czy wiesz, czym dzisiaj mogą zajmować się firmy sprzątające? 

Usługi firmy sprzątającej obejmują dokładne czyszczenie wszystkich powierzchni w domach, biurach, magazynach, cmentarzach, ogrodach i innych miejscach. Dzięki zastosowaniu mycia ręcznego oraz nowoczesnych urządzeń takich jak szorowarki, odkurzacze przemysłowe możliwe jest czyszczenie zarówno detali w małych pomieszczeniach (na przykład drobnego sprzętu elektronicznego), jak i sprzątanie wielkich powierzchni sklepów oraz magazynów. Wyspecjalizowane środki do czyszczenia pozwalają na dokładne umycie, odtłuszczenie i odkażenie wszystkich powierzchni takich jak metal, szkło, ceramika, tworzywa sztuczne, wykładziny, dywany i inne. Jest to szczególnie ważne w miejscach, gdzie wymagane jest zachowanie podwyższonych standardów czystości takich jak szpitale, przychodnie, żłobki, przedszkola, urzędy. W zakresie usług firm sprzątających mieszczą się często również prace konserwacyjne i mycie elewacji przy wykorzystaniu technik alpinistycznych.

Kiedy zdecydować się na stałą współpracę z firmą sprzątającą?

Z usług firm sprzątających korzystają duże instytucje i firmy takie jak urzędy, placówki oświatowe i placówki służby zdrowia, a także zakłady produkcyjne. W takich miejscach ważna jest nie tylko wysoka jakość usług, ale też czas. Firma sprzątająca ma czasem tylko kilka godzin na dokładnie wyczyszczenie wielkich powierzchni, zanim do pomieszczeń wejdą pracownicy. Niektóre zakłady pracują w trybie non-stop bez wolnych weekendów. Tam szczególne znaczenie ma zastosowanie profesjonalnych, szybko czyszczących maszyn, więc nawiązanie stałej współpracy z firmą ma kluczowe znaczenie dla usprawnienia wszystkich procesów produkcyjnych.

Przeczytaj również: Czym się kierować przy wyborze firmy sprzątającej?

Regularne wizyty firmy sprzątającej przydatne są także w domach prywatnych, gdzie potrzebna jest pomoc domowa. Tam, gdzie mieszkają starsze osoby lub domownicy są ciągle zajęci pracą, nauką i innymi aktywnościami z pewnością przyda się ktoś, kto zadba o regularne pranie dywanów, tapicerek, firanek, mycie okien i podłóg, a także prasowanie. Jeśli robisz remont, firma sprzątająca pomoże ci pozbyć się resztek śmieci i pyłu. Zadba także o twój ogród, czystość elewacji i kostki brukowej przy domu.